In deze sectie brengen we je op de hoogte van de nieuwste gebeurtenissen in de wereld van sportmarketing. Vandaag bespreken we de lancering van de interactieve game ‘Feyenoord Play’ door Feyenoord en Univé, de Kampioensbox-campagne van DHL gericht op amateurteams, en de strategie van DAZN om via een samenwerking met McDonalds meer Franse abonnees te werven.
Feyenoord en Univé introduceren ‘Feyenoord Play’
‘Feyenoord Play’ is een nieuwe interactieve game waarbij fans met hun smartphone virtuele spelerskaarten kunnen verzamelen op 35 verschillende locaties rondom het stadion De Kuip en door heel Rotterdam. Een gevonden kaart bij het stadion wordt toegevoegd aan je digitale ‘De Kuip’ album, terwijl kaarten gevonden in de stad in je ‘Rotterdam’ album terechtkomen. Voltooi je beide albums, dan maak je kans op een uniek handgemaakt kunstwerk in de stijl van Feyenoord, genaamd Feyenoord Play Binkie.
De applicatie bevat een geïntegreerde kaart die fans helpt de locaties van de spelerskaarten te vinden. Naderen ze een locatie, dan ontvangen ze een melding op hun telefoon. Zodra de virtuele kaart op hun scherm verschijnt, kunnen ze deze ‘vangen’ met hun camera. Op de achterzijde van elke kaart staan interessante feitjes over de spelers.
“Het is niet alleen leuk om samen met vrienden en familie Feyenoord-spelers te verzamelen, maar we willen ook fans stimuleren om actief te zijn”, zegt Lilet Wortmann, marketing- en communicatiemanager van Univé Het Groene Hart. “Als supporter van sport, moedigt Univé beweging aan voor iedereen, omdat dit cruciaal blijft voor onze gezondheid. En met ‘Feyenoord Play’ wordt het net iets leuker om die extra stappen te zetten.”
“Univé en Feyenoord hebben een gezamenlijke missie om de samenleving gezonder te maken,” voegt Ruud van der Knaap, commercieel directeur van Feyenoord, toe. “‘Feyenoord Play’ biedt een speelse en toegankelijke manier om hieraan bij te dragen, en het verrijkt ook het bezoek aan De Kuip, vooral voor onze jongste fans, de Kameraadjes, die nu op een actieve manier hun Feyenoord-helden kunnen verzamelen.”
DHL lanceert Kampioensbox-campagne voor Nederlandse kampioenen
Naarmate de amateurcompetities hun einde naderen, start DHL eCommerce Nederland voor het derde opeenvolgende jaar een actie om de kampioensvieringen van teams onvergetelijk te maken. Dit jaar maken 750 teams kans op een DHL Kampioensbox, inclusief een groot spandoek, kampioenschalen, confetti en kampioenssjaals.
Als logistiek partner en sponsor van de nationale vrouwenteams in voetbal, handbal, hockey en (beach)volleybal, ondersteunt DHL ook de breedtesport, juist wanneer de prijzen worden verdeeld. “Het is al het derde jaar dat we deze campagne voeren, maar de impact van de DHL Kampioensbox blijft indrukwekkend. We bereiken hiermee de kern van de sport met veel blije gezichten, fantastische foto’s en enthousiaste reacties als resultaat. Daar doen we het voor. Het is een perfecte aanvulling op onze sponsoring in de topsport,” zegt een woordvoerder van DHL.
Teams kunnen de DHL Kampioensbox aanvragen via hun website.
DAZN zoekt Franse abonnees via samenwerking met McDonalds
DAZN, de streamingdienst die in Frankrijk de Ligue 1-voetbalwedstrijden uitzendt, heeft een samenwerkingsverband met McDonald’s opgezet. Klanten die een speciaal Ligue 1-menu kopen via de McDo+ app ontvangen een abonnement van drie maanden op DAZN.
Deze campagne is opgezet vanwege de tegenvallende resultaten van DAZN, dat jaarlijks 400 miljoen euro betaalt voor de uitzendrechten van acht van de negen Ligue 1-wedstrijden per speelronde. Om break-even te draaien, heeft het bedrijf minstens anderhalf miljoen abonnees nodig, maar tot nu toe hebben slechts 400.000 mensen zich geabonneerd.
In een poging om hun abonneeaantal te verhogen, biedt DAZN nu de eerste 120.000 mensen die het speciale menu bestellen een code voor een gratis abonnement tot het einde van het seizoen. Het menu kost €14,15 terwijl een maandabonnement normaal €39,99 kost.
DAZN heeft een ontsnappingsclausule in haar vierjarige contract met de Ligue 1, waardoor ze het contract kunnen beëindigen als het abonneedoel niet wordt bereikt. Dit maakt de toekomst van de uitzendingen van de Ligue 1 in Frankrijk onzeker. DAZN heeft recentelijk vaker in het nieuws gestaan, onder meer vanwege het niet nakomen van betalingsverplichtingen.
Vergelijkbare artikelen :
- Feyenoord & Castore onthullen: Het Twaalfde Shirt in unieke campagne!
- Ontdek Nederland’s Top Sportevenementen: Welke Competities en Sponsors Leiden?
- SponsorReport Jaarcongres 2025: Grijp je laatste kans op kaarten!
- Ontdek de Waterkwaliteit: Nieuw Meetproject Duikt in Volkstuinen
- Voetbal en Anime slaan handen ineen: Ontdek de nieuwste samenwerkingen!

Lisa van Dijk is een enthousiaste sportjournalist die haar passie voor sport combineert met haar scherpe pen. Ze volgt zowel lokale sportevenementen als internationale competities.